Tepelné čerpadlo Gree- rodinný dom Hrubá Borša

Montáž tepelného čerpadla v obci Hrubá Borša u zákazníka ktorému sme v roku 2020 realizovali montáž klimatizácii v celom rodinnom dome (5 vnútorných jednotiek a dve vonkajšie).

Použité bolo Tepelné čerpadlo  GREE – VERSATI III – 8,0/7,0 kW ALL IN ONETento model je vhodný aj pre menšie technické miestnosti, 200l nádrž a hydromodul tvoria jednu vnútornú jednotku, čím sa šetrí priestor. Čerpadlo je vybavené dvojstupňovým rotačným čerpadlom GREE, ktoré efektívne funguje aj pri nízkych teplotách až do -25°C. Pred montážou bola vykonaná aj demontáž elektrického kotla a zásobníka na teplú vodu, ktoré už nefungovali podľa predstáv majiteľa (nadmerná spotreba el. energie). Ovládač čerpadla je na vnútornej jednotke, ktorý zahŕňa ekvitermnu reguláciu, týždenný program, reguláciu podľa referenčnej miestnosti a ďalšie. Nakoľko si majiteľ objednal externý ovládač, ktorý bol umiestnený v referenčnej miestnosti (obývačka) pôvodný bol odpojený. Vzdialené zapnutie a vypnutie je možné cez WIFI ovládanie.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi -rodinný dom v Kláštore pod Znievom

Tepelné čerpadlo pri Martine: Demontáž starého plynového kotla a následná montáž Tepelného čerpadla MITSUBISHI (vonkajšia jednotka Power Inverter 12,0kW s vnútorným Hydromodulom s výkonom do 14kW) Tepelné čerpadlo bolo pripojené na existujúce rozvody podlahového kúrenia o rozlohe cca 200 m2. Obe jednotky pôsobia dizajnovo veľmi dobre aj za prispenia vonkajšej, podlahovej konzoly.

Na financovanie čerpadla bola využitá štátna dotácia zelená domácnostiam v maximálnej výške 3400€.


Tepelné čerpadlo a klimatizácie Gree- podkrovný byt v Martine

Montáž tepelného čerpadla GREE – VERSATI III – s výkonom 6,0/5,8kW, ktoré má dvojstupňový rotačný kompresor s technológiou medzi stupňového vstrekovania chladiva, ktorá zabezpečuje teplotu vody na vykurovanie až 60° a samostatnej Multisplitovej klimatizácii s dvoma vnútornými jednotkami (nástenná a pod parapetná)

Tepelné čerpadlo je prepojené s pôvodným plynovým kotlom napojeným na podlahové vykurovanie podkrovného bytu v Martine.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi - Novostavba rodinného domu Lietava

Montáž tepelného čerpadla  Mitsubishi  ECODAN s technológoiu Power Inverter s výkonom 10 kW. Tepelné čerpadlo zabezpečuje celoročné  podlahové vykurovanie rodinného domu a prípravu TUV  v objeme 200 l.


Podkrovný byt ,Kysuce

Chladenie podkrovného bytu na Kysuciach, multisplitová vonkajšia jednotka a dve vnútorné nástenné jednotky PULAR, ktoré zabezpečujú chladenie a vykurovanie v prechodnom období celého obytného priestoru (obývačka, kuchyňa, chodba, spálňa a detská izba).


Rodinný dom, Žilina

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND v čiernej a bielej farbe v počte 2ks oba v prevedení SPLIT. Inštalovaný výkon 9,5 kW.


Rodinný dom, Martin - Drážkovce

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND pre obývaciu izbu ako SPLIT 1ks a kazetové 1-cestné jednotky v počte 3ks pripojených k vonkajšej jednotke MULTISPLIT. Klimatizácie komunikujú s inteligentným ovládaním domu, pomocou externých modulov. Inštalovaný výkon 12kW.


Vykurovanie pre chaty/chalupy

Chata na samote pri obci Ďubákovo: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model AMBER s výkonom 7,1kW. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chalupa v Považskej Bystrici: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata na Martinských Holiach: Vykurovanie a chladenie apartmánov jednotkami GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata v obci Bystrička: Vykurovanie a chladenie jednotkami GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty a LOMO s vykurovaním do -20°C. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata na Morave v obci Řeka: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.


Chalupa, Nové Mesto nad Váhom

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND v počte 4ks pre každú izbu zvlášť a 1ks vonkajšia MULTISPLIT jednotka. Inštalovaný výkon 7,2 kW.


Byt, Žilina

Klimatizácia jednotkou MITSUBISHI model DIAMOND v počte 1ks ako SPLIT prevedenie. Inštalovaný výkon 5,0kW.


Byt, Ružomberok

Klimatizácia jednotkami DAIKIN model EMURA bielej farby v počte 3ks ako SPLIT prevedenie. Inštalovaný výkon 9,5kW.


Byt, Martin

Klimatizácia pomocou SPLIT jednotky GREE BORA. Ovládanie pomocou aplikácie cez WIFI modul. Inštalovaný výkon 3,5kW


Záhradný domček, Ďanova

Vykurovanie a chladenie novou značkou na Slovenskom trhu AUX model J-SMART v prevedení SPLIT s výkonom 3,5kW.


Rodinný dom, Hrubá Borša

Príprava pre budúce klimatizácie. Osadenie CU potrubia zasekaním do stien, osadenie kazetovej jednotky pre obývaciu izbu, osadenie konzol pod vonkajšie jednotky. Dokončenie po vymaľovaní a zateplení objektu. Príprava pre budúce klimatizácie GREE.


Byt, Martin

Príprava potrubí pre klimatizácie v procese hrubej stavby a následná montáž po vymaľovaní a dokončení strechy. Použité jednotku MITSUBISHI model DIAMOND pre obývaciu miestnosť a 3ks MSZ AP pre izby napojené na 1ks vonkajšiu jednotku MULTI SPLIT. Osadené čerpadla kondenzátu BLUEDIAMONT do inštalačnej šachty. Celkový chladiaci výkon 7,2kW.


Tenisová hala, Martin

Celoročné chladenie jednotkou MITSUBISHI model MSZ TP, ktorá chladí aj pri vonkajšej teplote -25°C a navyše má chladiaci faktor citeľného tepla  až 90%. Riadenie a monitorovanie je možné aj cez externý modul  alebo kontakty, ktoré môže zákazník ďalej spracovať cez BMS systém alebo relé. Inštalovaný výkon 3,5kW.


Nemocnica, Považská Bystrica

Výmena starej nefunkčnej klimatizácie v priestore CT oddelenia. Nová klimatizácia MITSUBISHI model DIAMONT, ktorá je vybavená funkciou FILTER PLASMA QUAD PLUS. Je to vlastne výkonný plazmoví generátor, ktorí ničí a zabíja vírusy, baktérie a plesne. Patentovaný ochranný povlak DUAL-BARRIER zabraňuje usádzaniu prachu a nečistôt na tele jednotky. Inštalovaný výkon 5,0kW


Kancelárie a výroba, Žilina

Klimatizácia a rekuperácia kancelárskych priestorov a výroby veľkoplošnej reklamy. Klimatizácia pomocou MULTI VRF systému GREE s kazetovými jednotkami v počte  8ks. Rekuperácia pomocou jednotiek VENUS v počte 2ks, jedna pre výrobu a druhá pre kancelárie. Inštalovaný výkon 32kW a 1400m3H vetranie.


Rekuperácia, Žilina

Rekuperácia a klimatizácia bytu v Žiline: Použité jednotky VENUS 150 m3h pre vetranie a GREE model AMBER 3,5kW pre chladenie.

Rekuperácia rodinného domu v Žiline: Použitá jednotka VENUS 150 m3/h pre vetranie.

 


Klimatizácia Bunkoviska

Vykurovanie a chladenie bunkoviska s prípravou ešte vo výrobnej hale a montážou priamo na stavenisku jednotkami DAIKIN v prevedení 2x SPLIT.  Inštalovaný výkon 2x 3,5kW.


MILLENIUM, Martin

Rekonštrukcia objektu a výmena chladenia za nové klimatizácie MITSUBISHI série Mr.Slim s KAZETOVÝMI 4-cestnými jednotkami. Centrálne ovládanie cez externé moduly. Celkový chladiaci výkon 63,4kW.


Rodinný dom, Alžbetin Dvor

Klimatizácia jednotkami GREE model U-CROWN v počte 2ks ako SPLIT prevedenie. Inštalovaný výkon 2 x 3,5kW.


Rodinný Dom, Snežnica

Klimatizácia jednotkami GREE model U-CROWN pre obývaciu izbu a pre izby model AMBER v počte 3ks s vonkajšou jednotku MULTI SPLIT 1ks. Inštalovaný výkon 8,0 kW.


Rodinné Domy

Tri rodinné domy v Senci: Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND a KIRIGAMINE ZEN v počte 5ks pre každú izbu zvlášť a 2ks vonkajších MULTI SPLIT jednotiek. Inštalovaný výkon 9,6 kW pre každý dom zvlášť.

Rodinný dom v Trnave: Klimatizácia jednotkami GREE model U-CROWN v počte 4ks pre každú izbu zvlášť a 2ks vonkajších jednotiek SPLIT a 1ks vonkajšia MULTISPLIT. Inštalovaný výkon 10 kW.

Rodinný dom v Slovenskom Grobe: Klimatizácia jednotkami GREE model VIOLA v počte 4ks pre každú izbu zvlášť a jedna vonkajšia jednotka. Inštalovaný výkon 8,0 kW.

Rodinný dom vo Veľkom Orvišti: Klimatizácia jednotkou GREE model KAZETOVÁ 4-cestná v prevedení ako SPLIT v obývacej izbe ako centrálna. Ovládanie cez WIFI modul PRÉMIUM .Inštalovaný výkon 5,0kW.

 


Vykurovanie a chladenie mobilných objektov

Kvetinárstvo Staškov: Vykurovanie a chladenie jednotkou GREE model U-CROWN v prevedení SPLIT s dvojstupňovým kompresorom s vykurovaním do -30°C . Inštalovaný výkon 2,5 kW.

UNIMO Višňové: Klimatizácia jednotkami GREE model LOMO v počte 2ks pre každú bunku zvlášť v prevedení SPLIT. Inštalovaný výkon 2×2,5 kW.

Mobilný dom Považská Bystrica: Vykurovanie a chladenie jednotkami GREE model COZY v počte 2ks pre každú izbu zvlášť a jedna vonkajšia jednotka. Inštalovaný výkon 5,0 kW.


Kostol Veľké Orvište

Vykurovanie a chladenie jednotkami GREE model LOMO a KAZETOVÁ v počte 3ks. Ovládanie pomocou WIFI modulov Prémium. Inštalovaný výkon 18,2kW


SOŠ Púchov

Chladenie objektu jedálne jednotkami GREE ako VRF SYSTÉM s kazetovými jednotkami v počte 7ks vnútorných a 1ks vonkajšia. Inštalovaný výkon 14,0kW.