Referencie – Tepelné čerpadlá


Tepelné čerpadlo MITSUBISHI Power Inverter 6 kW- novostavba RD Dolný Hričov( okres Žilina)

Montáž tepelného čerpadla MITSUBISHI do novostavby RD v obci Dolný Hričov. Nakoľko sa jednalo o nízkoenergetický dom, bolo použité 6 kW čerpadlo Power Inverter, ktoré plne postačuje na vykurovanie a ohrev TUV  v tomto podnebnom pásme. Komplet rozvody boli natiahnuté v CU potrubí. Na zväčšenie objemu vody v systéme bola použitá 120l akumulačná nádrž, ktorá zabezpečuje stabilnejší chod TČ a obmedzuje cyklovanie TČ.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubudan 8kW- rodinný dom Vrútky(okres Martin)

Montáž tepelného čerpadla Mitsubishi Zubudan, vnútorný hydromodul s integrovaným nerezovým zásobníkom TUV 200l, do staršieho rodinného domu vo Vrútkach. Vykurovanie cez radiátory, prepojené na vykurovanie tuhým palivom. Na osadenie vonkajšej jednotky bola použitá konzola FF MINI, ktorá pôsobí elegantným dojmom.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan 6kW- rodinný dom v obci Stráža( okres Žilina)

Montáž tepelného čerpadla Mitsubishi Zubadan s výkonom 6 kW do novostavby rodinného domu v obci Stráža. Čerpadlo bude v budúcnosti prepojené na fotovoltiku.


Tepelné čerpadlo GREE MONOBLOK- vinárstvo Kinči v obci Rybník( okres Levice)

Montáž tepelného čerpadla GREE – MONOBLOK, v obci Rybníky. Čerpadlo bude využívané na chladenie a ohrev nádrží slúžiacich na výrobu vín, kde je nutné dodržiavať konštantnú teplotu. Päť nádrži prepojených hlinikoplastom sa spustilo pri montáži, ďalšie tri budú dopojené v budúcnosti. Do chladiaceho systému bol použitý potravinársky Glykol, aby sa zabránilo zamrznutiu vody v systéme. Sekundárny chladiaci a vykurovací okruh zabezpečuje nádrž s vodou, kde sa môžu napájať mobilné nádrže. V miestnosti udržiavajú teplotu dve klimatizačné jednotky GREE FAIRY s celkovým výkonom 8,8 kW chladenie a 9,4 kW kúrenie.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Eco Inverter 6 kW a rekuperácia- rodinný dom Ivanka pri Dunaji( okres Senec)

Montáž 6kW tepelného čerpadla Mitsubishi Eco Inverter, ktoré sú vhodné pre RD s nízkou emergetickou stratou a do miernejšieho podnebného pásma. Vyznačujú sa nízkou spotrebou a hlučnosťou. Vnútorná jednotka Hydromodul bez zásobníka TUV s 9kW špirálou + externý zásobník TUV Enegy E300 SDV1. Na reguláciu bol použitý bezdrôtový ovládač. RD sa nachádza v obci Ivanka pri Dunaji, kde sme realizovali aj montáž rozvodov pre klimatizácie, ktoré budú zabezpečovať chladenie celého rodinného domu.

Montáž rekuperácie v pivničných priestoroch rodinného domu v obci Ivanka pri Dunaji. Rekuperácia bola montovaná hlavne kvôli nadmernej vlhkosti a samozrejme aj kvôli výmene vzduchu


Tepelné čerpadlo MITSUBISHI Zubadan 14 kW- rodinný dom Turčianske Kľačany( okres Martin)

Montáž tepelného čerpadla Mitsubishi Zubadan s výkonom 14kW s vnútornou jednotkou bez zásobnika TUV, ktorý nahrádza stacionárny zásobník Energy 200, do staršieho rodinného domu v obci Turčianské Kľačany. TČ sme prepájali s kotlom na tuhé palivo do pôvodných rozvodov na radiátorový systém.


Tepelné čerpadlo MITSUBISHI ZUBADAN-Rodinný dom Žilina- Závodie

Montáž tepelného čerpadla do staršieho rodinného domu v  Žiline- Závodí, použité zariadenie MITSUBISHI ZUBADAN 10kW, ktoré bude zabezpečovať vykurovanie RD do radiátorov a podlahovky aj s TUV (300l zásobník Q-THERMO).


Tepelné čerpadlo MITSUBISHI ZUBADAN- Novostavba RD- Mútne( okres Námestovo)

Montáž tepelného čerpadla do novostavby RD v obci Mútne na Orave, kde je výrazne chladnejšie podnebie, takže použité bolo zariadenie MITSUBISHI ZUBADAN 12kW, Vnútorný hydromodul s integrovaným nerezovým 300l zásobníkom TUV + podlahové vykurovanie. Distribúciu do podlahového vykurovania zabezpečujú čerpadlové skupiny CONCEPT.


Montáž klimatizácie GREE U CROWN a tepelného čerpadla Mitsubishi Power inverter - rodinný dom Rudinka( okres Kysucké Nové Mesto)

Po montáži klimatizácie na prvom podlaží, sa zákazník rozhodol aj pre kúpu a montáž tepelného čerpadla MITSUBISHI POWER INVERTER 6kW, ktoré nahradilo pôvodný elektrický kotol. Ovládanie tepelného čerpadla zabezpečuje Adaptívna regulácia.


Montáž tepelného čerpadla MITSUBISHI ZUBADAN- rodinný dom Banská Bystrica

Inštalácia tepelného čerpadla MITSUBISHI ZUBADAN s výkonom 8kW, ktorý je vhodný na vykurovanie v chladnejších oblastiach a rovnako aj pre radiátorové systémy. Tepelné čerpadlo je prepojené s pôvodným kotlom na ekohrášok. Pred montážou bol demontovaný starý bojler, ktorý nahradil novší ENERGY E300 SDV2, ktorý je vhodný aj na pripojenie termických panelov. Na ovládanie bol použitý bezdrôtový ovládač PAR-WT50 ktorý taktiež zabezpečuje Adaptívnu reguláciu.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan- rodinný dom Lúky(okres Púchov)

Montáž tepelného čerpadla Mitsubishi s výkonom 14kW, prepojenie so starým systémom (tuhé palivo) bez ohrevu TUV. Namontovaný magnetický filter na zachytávanie nečistôt, pred montážou bolo spravený výplach systému.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan- rodinný dom Lazy pod Makytou( okres Púchov)

Montáž tepelného čerpadla MITSUBISHI ZUBADAN 12kW výkon v obci Lazy pod Makytou. Prízemie vykurované podlahovkou, prvé podlažie radiátory. Na podlahovku bola použitá čerpadlová zostava, na úpravu požadovanej teploty. Prepojenie dvoch bojlerov, solár + tepelné čerpadlo. Premiešavanie bojlerov zabezpečuje cirkulačné čerpadlo.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan- rodinný dom Dohňany( okres Púchov)

Prepojenie tepelného čerpadla MITSSUBISHI ZUBADAN 14kW s peletkovým kotlom, kúrenie cez radiátory, na ohrev TUV bol použitý pôvodný bojler. Na ovládanie tepelného čerpadla využívame auto adaptívnu reguláciu.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan- rodinný dom Turčianske Kľačany(okres Martin)

Jedna z ďalších realizácii montáže tepelného čerpadla, tentokrát v Turčianskych Kľačanoch. Jednalo sa o výmenu pôvodného elektrokotla s bojlerom za tepelné čerpadlo MITSUBISHI ZUBADAN s hydromodulom so vstavaným nerezovým zásobníkom. Bolo realizované aj prepojenie s kotlom na tuhé palivo, takže sa jednalo o náročnejšiu montáž.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi Zubadan- rodinný dom Tužina(okres Prievidza)

Montáž TČ do rodinného domu v Tužine pri Prievidzi, čerpadlo sa prepájalo s kotlom na tuhé palivo do zrekonštruovaného kúrenia (radiátory + podlahové vykurovanie) Použité bolo zariadenie MITSUBISHI ZUBADAN s výkonom 8kW, vnútorná jednotka prevedenie hydromodul bez zásobníka napojený na existujúci zásobník.


Tepelné čerpadlo Gree- rodinný dom Hrubá Borša

Montáž tepelného čerpadla v obci Hrubá Borša u zákazníka ktorému sme v roku 2020 realizovali montáž klimatizácii v celom rodinnom dome (5 vnútorných jednotiek a dve vonkajšie).

Použité bolo Tepelné čerpadlo  GREE – VERSATI III – 8,0/7,0 kW ALL IN ONETento model je vhodný aj pre menšie technické miestnosti, 200l nádrž a hydromodul tvoria jednu vnútornú jednotku, čím sa šetrí priestor. Čerpadlo je vybavené dvojstupňovým rotačným čerpadlom GREE, ktoré efektívne funguje aj pri nízkych teplotách až do -25°C. Pred montážou bola vykonaná aj demontáž elektrického kotla a zásobníka na teplú vodu, ktoré už nefungovali podľa predstáv majiteľa (nadmerná spotreba el. energie). Ovládač čerpadla je na vnútornej jednotke, ktorý zahŕňa ekvitermnu reguláciu, týždenný program, reguláciu podľa referenčnej miestnosti a ďalšie. Nakoľko si majiteľ objednal externý ovládač, ktorý bol umiestnený v referenčnej miestnosti (obývačka) pôvodný bol odpojený. Vzdialené zapnutie a vypnutie je možné cez WIFI ovládanie.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi -rodinný dom v Kláštore pod Znievom ( okres Martin)

Tepelné čerpadlo pri Martine: Demontáž starého plynového kotla a následná montáž Tepelného čerpadla MITSUBISHI (vonkajšia jednotka Power Inverter 12,0kW s vnútorným Hydromodulom s výkonom do 14kW) Tepelné čerpadlo bolo pripojené na existujúce rozvody podlahového kúrenia o rozlohe cca 200 m2. Obe jednotky pôsobia dizajnovo veľmi dobre aj za prispenia vonkajšej, podlahovej konzoly.

Na financovanie čerpadla bola využitá štátna dotácia zelená domácnostiam v maximálnej výške 3400€.


Tepelné čerpadlo a klimatizácie Gree- podkrovný byt v Martine

Montáž tepelného čerpadla GREE – VERSATI III – s výkonom 6,0/5,8kW, ktoré má dvojstupňový rotačný kompresor s technológiou medzi stupňového vstrekovania chladiva, ktorá zabezpečuje teplotu vody na vykurovanie až 60° a samostatnej Multisplitovej klimatizácii s dvoma vnútornými jednotkami (nástenná a pod parapetná)

Tepelné čerpadlo je prepojené s pôvodným plynovým kotlom napojeným na podlahové vykurovanie podkrovného bytu v Martine.


Tepelné čerpadlo Mitsubishi - Novostavba rodinného domu Lietava (okres Žilina)

Montáž tepelného čerpadla  Mitsubishi  ECODAN s technológoiu Power Inverter s výkonom 10 kW. Tepelné čerpadlo zabezpečuje celoročné  podlahové vykurovanie rodinného domu a prípravu TUV  v objeme 200 l.