Novostavby

Staviate alebo rekonštruujete rodinný dom alebo byt, resp. uvažujete o stavbe či rekonštrukcií? Tak je ideálny čas zvážiť možnosť klimatizácie.

Okrem chladenia vedia moderné klimatizácie aj vykurovať, teda v prechodnom období je to ideálne riešenie na prikúrenie alebo s niektorými modelmi sa dá vykurovať celú zimu, teda môžu byť aj hlavným vykurovacím zdrojom, alebo záložným zdrojom napr. pre plynový kotol v prípade výpadku, alebo poruchy. V neposlednej rade okrem chladenia a kúrenia klimatizácie filtrujú vzduch, v niekoľkých úrovniach. V základnej výbave má každá prachový filter, následne ju možno vybaviť napr. antibakteriálnymi alebo uhlíkovými filtrami. Niektoré modely sú vybavené aj plazmovým filtračným systémom s ionizačným generátorom, ktorý ničí vírusy a baktérie.


 


V procese hrubej stavby sa dajú zapracovať potrubné rozvody pod omietky. V opačnom prípade sa musia použiť lišty kde sa uložia potrubia, elektroinštalácia a na odvod kondenzátu sa využívajú čerpadlá, čím sa tak predraží samotná klimatizácia.


 


Samotná príprava počas hrubej stavby tvorí len 30% z celkovej ceny klimatizácie a samotné zariadenia si môžete dať namontovať hneď po omietkach (ideálne po vymaľovaní), alebo aj o niekoľko rokov neskoršie a aby vám netrčali trubky zo steny, používajú sa podomietkové inštalačné boxy.


 


Odvod kondenzátu sa dá riešiť samospádom cez proti-zápachový gravitačný sifón je dôležitý, aby sa nešíril zápach cez klimatizáciu z kanalizácie.


Môžete si u nás dať bezplatne vypracovať cenovú ponuku na mieru, aby ste mali reálnu predstavu o cene.