Referencie – Klimatizácie


Demontáž a montáž klimatizácii do veľkometrážneho 3. izbového bytu v Ružomberku

Demontáž a montáž klimatizácii do veľkometrážneho 3. izbového bytu v Ružomberku.. Boli použité 4 ks splitových nástenných klimatizácii MITSUBISHI DIAMOND. 1ks o výkone 5 kW a 3ks 2,5 kW. Prečo nie multisplit??? (jedna vonkajšia a 4 vnútorné jednotky) Rozvody (cu potrubie, komunikačný kábel a kondenzačné potrubie) nebolo možné ťahať interiérom, ani exteriérom a investor používal staré klimatizácie v prechodnom období súčasne na chladenie a v detskej izbe na kúrenie, čo multisplitová vonkajšia jednotka nedokáže. Z troch demontovaných klimatizácii sme 2ks namontovali investorovi do kancelárskych priestorov, 1ks do menšej serverovne, ktorá bola už predtým chladená z chodby.


Montáž klimatizácii v Univerzitnej Nemocnici v Martine - klinika hematológie a transfuziológie

Montáž klimatizácii v v Univerzitnej Nemocnici v Martine. Zariadenia budú slúžiť na chladenie priestorov kliniky hematoĺogie a transfuziológie.

Použitá bola multisplitová vonkajšia jednotka s výkono 6.1 kW a tri vnútorné jednotky (2x Clivia s UVC lampou kvôli účinnejšej filtrácii vzduchu a 1x Pular, všetky s výkonom 2,7 kW)


Montáž klimatizácie- byt v Martine

Na 5. poschodie bytu v Martine, sme namontovali spoľahlivú klimatizáciu GREE Clivia o výkone 5 kW, ktorá zabezpečí pohodlie aj v tých najhorúcejších letných dňoch.


Montáž klimatizácie- rodinný dom v Martine

Montáž klimatizačnej jednotky do rodinného domu v Martine, kde sme namontovali spoľahlivú klimatizáciu –Gree Clivia o výkone 3,5kw, ktorá sa postará o pohodlie na vrchnom podlaží aj tých najhorúcejších letných dňoch.


Montáž klimatizácii- rodinný dom Jablonové (okres Malacky)

Montáž klimatizácii RD v Jablonovom. Boli použité klimatizácie GREE CLIVIA, multisplit pre tri vnútorné jednotky, ktoré budú zabezpečovať chladenie a vykurovanie prvého podlažia a jedna splitová klimatizácia na prízemie do obývačky s jedálenskou časťou. Pre nástenné jednotky CLIVIA sa rozhodol zákazník hlavne kvôli lepšej filtrácii vzduchu, elegantnému dizajnu a 19 dB „hlučnosti“


Montáž ďalších splitových klimatizácii GREE- lom Dubná Skala EUROVIA ( okres Martin)

Montáž ďalších splitových klimatizácii GREE Pular, ktoré budú zabezpečovať chladenie technických buniek a kancelárskych priestorov na lome Dubná Skala. Zákazník sa rozhodol znova pre značku GREE, nakoľko s ňou majú už bohaté skúsenosti a s klimatizáciami sú už roky spokojní, aj vďaka pravidelnému servisu 1x ročne, niektoré aj 2x ročne nakoľko sú umiestnené v prašnom prostredí.


Montáž klimatizácie Mitsubishi do serverovne- COOP   Jednota Námestovo

Pretrvávajúce problémy spôsobené nevhodnou jednotkou ,ktorá nezvládala chladiť priestor serverovne v COOP  Jednota Námestovo , sme vymenili za originálnu klimatizáciu mitsubishi určenú práve do serverovne. Od dnes sa už zákazník nemusí obávať výpadku chladenia a plne sa spoľahnúť na klimatizovanie serverovne.


Montáž multisplitovej klimatizácie GREE - byt v Bratislave

Montáž multisplitovej klimatizácie GREE 2+1 do bytu v Bratislave na 8. poschodí, ktorá zabezpečí príjemné bývanie aj v letných horúčavách. V dvoch miestnostiach sa o komfort postarajú multisplitové klimatizácie GREE Pular o výkone 2,5kW.


Montáž 2 multisplitových klimatizácii -vykurovanie rodinného domu v Košťanoch nad Turcom( okres Martin)

Rodinný dom v obci Košťany nad Turcom, kde bolo pôvodné vykurovanie zabezpečené el. kotlom  sme vymenili za ďaleko viac efektívnejšie, ale hlavne úspornejšie riešenie. Klimátizácie GREE- Clivia multisplitovom prevedení 3+1 a 2+1 , sa postarajú o príjemnú teplotu počas celého roka a naviac za oveľa nižšie náklady, oproti starému elektrickému kotlu.


Montáž multisplitovej klimatizácie GREE - vykurovanie chalupy v Turčianskej Štiavničke( okres Martin)

Každý chalupár pozná ten pocit, keď cez zimu príde do nevykúrenej chalupy. Tento problém sme vyriešili montážou multisplitu 2+1 GREE Pular na kúrenie do víkendovej chalupy v Turčianskej Štiavničke. Zákazník si z pohodlia domova  cez WIFI zapne klimatizácie a pokiaľ sa priestor vykúri krbom, budú mať príjemné teplo.


Montáž 2 splitových klimatizácii GREE Pular - rodinný dom v obci Drážkovce( okres Martin)

Otravné teplo v podkroví rodinného domu v horúcich letných dní, sme vyriešili montážou klimatizácii v dvoch splitových prevedeniach GREE- Pular o výkone 4,6 a 3,2 kW. Zákazník z obce Drážkovce si od dnes môže užívať príjemné teploty vo svojom dome aj počas horúcich letných dní.


Montáž dvoch splitových klimatizácii - rodinný dom v obci Valča( okres Martin)

Montáž dvoch splitových klimatizácii značky GREE v krásnom prostredí Valčianskej doliny, ktoré budú slúžiť na chladenie podkrovia rodinného domu v obci Valča.V dvoch miestnostiach, bude zabezpečovať chladenie parapetná jednotka 5 kW.V tretej miestnosti, využívanej ako pracovňa, bude zabezpečovať komfort nástenná jednotka PULAR  2,5 kW.


Montáž klimatizácie v pohostinstve v Turzovke( okres Čadca)

V pohostinstve v obci Turzovka bola vykonaná montáž klimatizačnej jednotky GREE CLIVIA. Zákazník bol natoľko spokojný s predchádzajúcou montážou, že s odstupom času si nechal namontovať ďalšiu klimatizáciu v prevádzke v Čadci. Boli použité jednotky na vykurovanie Gree CLIVIA 5,4kw a 7,3kw. Náklady na vykurovanie klesli o 1/3 oproti vykurovaniu plynom.


Montáž 2 nástenné klimatizácie kancelárske priestory Turzovka ( okres Čadca)

Montáž 2 nástenných jednotiek v multisplitovom prevedení GREE CLIVIA s výkonom 3,5/3,8 kW v Turzovke, ktoré zabezpečí plnohodnotné vykurovanie v kancelárskych priestorov za tretinové náklady oproti pôvodným elektrickým radiátorom. Pri určovaní správneho výkonu jednotiek, treba rátať okrem rozlohy aj s počtom osôb v priestore a zariadeniami ktoré odovzdávajú teplo.


Montáž multisplitu značky Mitsubishi v obci Považský Chlmec( okres Žilina)

Ďalší spokojný zákazník v obci Považský Chlmec. Montáž multisplitovej vonkajšej jednotky a dvoch vnútorných jednotiek  značky Mitsubishi. Multisplit bude používaný na chladenie/vykurovanie obývačky a kuchyne, hlavne v prechodnom období.


Montáž klimatizačnej jednotky - budova Červený kríž v Žiline

Montáž druhej klimatizačnej jednotky do učebne v budove červeného kríža v Žiline. Namontovaná bola nástenná klimatizácia GREE CLIVIA . Pod vonkajšiu jednotku sme použili 700mm konzolu, keďže v budúcnosti sa bude budova zatepľovať, kondenzát bol vyvedený do zvodu zo strechy. Popri montáži bol zrealizovaný aj servis klimatizácie GREE FAIRY II, namontovanej minulý rok v podkrovných priestoroch, ktorá slúži hlavne na vykurovanie.


Demontáž a montáž klimatizácie v Považskej Bystrici - nemocnica, CT oddelenie, kancelársky priestor

Pôvodná klimatizácia Toshiba nebola roky servisovaná, takže jej životnosť sa výrazne znížila na 7 rokov.Nahradili sme ju splitovou jednotkou GREE CLIVIA s výkonom 3,5 / 3,8 kW, ktorá bude slúžiť aj na vykurovanie. Keďže sa jedná o menšiu kanceláriu, jej výkon je postačujúci až do vonkajšej teploty -25°C. O staré zariadenia sme sa postarali ekologickou likvidáciou.


Montáž klimatizácie GREE U-CROVN - cestovná kancelária INVIA v centre Martina

Montáž klimatizácie GREE U-CROVN 3,5/4,0kW (chladenie/kúrenie) do cestovnej kancelárie v centre Martina. Majiteľka využívala na vykurovanie klasické 2.kW ohrievače (príkon 2kW – „výkon 2kW“) neraz vraj aj tri kusy sme nahradili klimatizáciou ktorá je postačujúca na celoročné vykurovanie o výkone 4kW a príkone 1kW. Účinnosť pri -20°C je okolo 98%, pri -30°C 80%.


Montáž štyroch splitových klimatizácii GREE U-CROWN- priemyselné priestory v obci Teplička nad Váhom( okres Žilina)

Montáž štyroch splitových klimatizácii GREE U-CROWN 3,5/4,0kW (chladenie/kúrenie) do priemyselných priestorov v obci Teplička nad Váhom. Majiteľ sa rozhodoval medzi klimatizáciami a tepelným čerpadlom a nakoľko sa jednalo o veľký objekt, nie stále využívaný a bolo by nutné čerpadlo o výkone 23kW, rozhodol sa pre vykurovanie klimatizáciami.


Montáž klimatizácii GREE- víkendová chalupa na Liptove

Montáž klimatizácii do víkendovej chalupy na Liptove, určené hlavne na vykurovanie. Do podkrovia bola použitá splitová klimatizácia GREE U-CROWN a na prízemie taktiež klimatizácie GREE, multisplitové prevedenie, s vnútornými jednotkami GREE AMBER. Jednalo sa o zložitejšiu montáž, nakoľko na rozvody bolo použitých cca 40m cu potrubia, ktoré boli zadrážkované v priečkach, v podkrovných priestoroch sa musela otvárať sadrokartónová šikmina.


Oddelenie hematológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina - 2 laboratória

Rozhodli sme sa darovať oddeleniu hematológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina, dve klimatizačné jednotky vrátane montáže na chladenie dvoch laboratórií.


Montáž 5,2/5,3 kW centrálnej parapetnej jednotky GREE- rodinný dom Bratislava

Montáž 5,2/5,3 kW centrálnej parapetnej jednotky GREE v podkrovných priestoroch rodinného domu v Bratislave, ktorá bude zabezpečovať chladenie dvoch miestnosti a chodby. Nástennú jednotku nebolo možné použiť, pretože cca 90 cm od jednotky bol preklad, ktorý by bránil voľnému prúdeniu vzduchu.


Multisplitová klimatizácia- byt v Martine

Montáž multi-splitovej klimatizácie do bytu v Martine. Použitá vonkajšia jednotka GREE o výkone  5,30/5,65 kW a vnútorné jednotky GREE CLIVIA  s výkonom 2,7/3,0 kW. Rozvody boli ťahané cez pracovňu v lište, priamo do vnútornej jednotky vo vedľajšej miestnosti a do druhej jednotky pokračovali ponad funkčný strop v chodbe.


Montáž nástenných jednotiek GREE CLIVIA s výkonom 5,3/5,4 kW- školiace stredisko Považská Bystrica

Montáž nástenných jednotiek GREE CLIVIA s výkonom 5,3/5,4 kW, vo firemných priestoroch v Považskej Bystrici, školiace stredisko. Pri určovaní správneho výkonu jednotiek, treba rátať okrem rozlohy aj s počtom osôb v priestore a zariadeniami ktoré odovzdávajú teplo.


Obchodné priestory Renault v Martine- montáž klimatizácií

Chladenie obchodných priestorov  Renaultu v Martine, použité kazetové jednotky kvôli lepšej distribúcii vzduchu, dve vonkajšie jednotky umiestnené na streche, spojené z vnútornými  jednotkami trasou cez dielňe. Tretia vonkajšia jednotka uchytená z boku budovy na fasádu, kde nie je moc viditeľná, ale výrazne sa znížila trasa rozvodov.

 


Chladenie a vykurovanie kancelárskych a predajných priestorov Prefabetón v Diviakoch( okres Martin)

Chladenie a vykurovanie kancelárskych a predajných priestorov v Diviakoch. V predajni použitá kazetová jednotka napojená na fotovoltiku, (musela byť použitá jednofázová jednotka) a v kancelárskych priestoroch použité nástenné jednotky GREE PULAR (multisplitové prevedenie) a GREE FAIRY II (splity, kvôli lepším vlastnostiam na vykurovanie)


Vykurovanie a chladenie RD v Kysuckom Lieskovci( okres Kysucké Nové Mesto)

Vykurovanie a chladenie RD v Kysuckom Lieskovci. Použité zariadenia MITSUBISHI. Vnútorné jednotky AP KOMPAKT a vonkajšia jednotka MXZ-4F83VFHZ s funkciou Hyper Heating, vykurovanie do -25, možnosť napojenia štyroch vnútorných jednotiek.


Rodinný dom Povina( okres Kysucké Nové Mesto)- montáž troch klimatizačných jednotiek GREE U-CROWN

Montáž troch klimatizačných jednotiek GREE U-CROWN do rodinného domu v Povine, ktoré budú zabezpečovať okrem chladenia aj plnohodnotné vykurovanie celého RD. Keďže sa jednalo o menší pozemok z troch strán susedia, vonkajšie jednotky boli umiestnené na strechu garáže.


Vykurovanie klimatizačnými jednotkami GREE U-CROWN a GREE FAIRY

Vykurovanie priestorov klimatizáciami, najmä jednotkami GREE U-CROWN a GREE FAIRY. Jednotky sú vhodné skoro do všetkých priestorov ako sú  rodinné domy, chaty, víkendové chalupy, kancelárske priestory, skladové priestory, dielne, technické miestnosti,  domáci wellness,pohostinstvá, reštaurácie a podobne. V roku 2022 sme zrealizovali vyše 150 zákaziek s jednotkami GREE U-CROWN , ktoré boli montované hlavne kvôli vykurovaniu.


Rodinný dom Valča ( okres Martin)- plnohodnotné vykurovanie klimatizáciou

Montáž klimatizácie MITSUBISHI DIAMOND 5,0/6,0 kW s technológiou HYPERHEATING do rodinného domu vo Valči, kde už bola realizovaná montáž rozvodov inou firmou. Zákazník chcel pôvodne klimatizáciu GREE U-CROWN, ale nakoľko neboli natiahnuté vhodné cu potrubia, museli sme nájsť iné riešenie. Samozrejme aj s touto jednotkou bol veľmi spokojný, keďže sa jedná o TOP produkt. Vykurovanie až do -25°C, 100% výkonu do -15°C, dokonalá filtrácia vzduchu, 3D senzor, týždenný časovač a množstvo ďalších užitočných funkcii. Zariadenie môžeme len odporúčať aj kvôli jedinečnému dizajnu, ktorý určite obohatí každú miestnosť.


Rodinný dom- Žiar nad Hronom

Montáž klimatizácii Mitsubishi do rodinného domu v Žiari nad Hronom. Použité jednotky 2x AP KOMPAKT, 1x DIAMOND a keďže vonkajšia jednotka bola použitá pre štyri vnútorné jednotky, je možné časom namontovať aj štvrtú vnútornú jednotku, pretože rozloženie a veľkosť izieb v dome to umožňuje.


Moderný rodinný dom vo Vrútkach

Montáž klimatizácii v modernom rodinnom dome vo Vrútkach. Zákazníkovi sa jednalo hlavne o chladenie, takže boli použité bežné vonkajšie jednotky MITSUBISHI, bez technológie Hyperheating, ktoré sú postačujúce aj na vykurovanie v prechodnom období. Použite boli jednotky DIAMOND v splitovej verzii a multisplitová vonkajšia jednotka pre dve vnútorné AP KOMPAKT. Jednalo sa o zložitejšiu montáž, keďže práce v interiéry boli už ukončené a bolo nutné použiť čerpadielka na odvod kondenzátu. PRETO ODPORÚČAME ZÁKAZNIKOM RIEŠIŤ MONTÁŽ ROZVODOV POČAS HRUBEJ VÝSTAVBY.


Podkrovný byt ,Kysuce

Chladenie podkrovného bytu na Kysuciach, multisplitová vonkajšia jednotka a dve vnútorné nástenné jednotky PULAR, ktoré zabezpečujú chladenie a vykurovanie v prechodnom období celého obytného priestoru (obývačka, kuchyňa, chodba, spálňa a detská izba).


Rodinný dom, Žilina

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND v čiernej a bielej farbe v počte 2ks oba v prevedení SPLIT. Inštalovaný výkon 9,5 kW.


Rodinný dom, Martin - Drážkovce

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND pre obývaciu izbu ako SPLIT 1ks a kazetové 1-cestné jednotky v počte 3ks pripojených k vonkajšej jednotke MULTISPLIT. Klimatizácie komunikujú s inteligentným ovládaním domu, pomocou externých modulov. Inštalovaný výkon 12kW.


Vykurovanie pre chaty/chalupy

Chata na samote pri obci Ďubákovo: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model AMBER s výkonom 7,1kW. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chalupa v Považskej Bystrici: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata na Martinských Holiach: Vykurovanie a chladenie apartmánov jednotkami GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata v obci Bystrička: Vykurovanie a chladenie jednotkami GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty a LOMO s vykurovaním do -20°C. Ovládanie pomocou WIFI modulu.

Chata na Morave v obci Řeka: Vykurovanie a chladenie jednotku GREE model U-CROWN s dvojstupňovým kompresorom s prevádzkou až do -30°C vonkajšej teploty. Ovládanie pomocou WIFI modulu.


Chalupa, Nové Mesto nad Váhom

Klimatizácia jednotkami MITSUBISHI model DIAMOND v počte 4ks pre každú izbu zvlášť a 1ks vonkajšia MULTISPLIT jednotka. Inštalovaný výkon 7,2 kW.


Byt, Žilina

Klimatizácia jednotkou MITSUBISHI model DIAMOND v počte 1ks ako SPLIT prevedenie. Inštalovaný výkon 5,0kW.


Byt, Ružomberok

Klimatizácia jednotkami DAIKIN model EMURA bielej farby v počte 3ks ako SPLIT prevedenie. Inštalovaný výkon 9,5kW.


Byt, Martin

Klimatizácia pomocou SPLIT jednotky GREE BORA. Ovládanie pomocou aplikácie cez WIFI modul. Inštalovaný výkon 3,5kW


Záhradný domček, Ďanova

Vykurovanie a chladenie novou značkou na Slovenskom trhu AUX model J-SMART v prevedení SPLIT s výkonom 3,5kW.


Rodinný dom, Hrubá Borša

Príprava pre budúce klimatizácie. Osadenie CU potrubia zasekaním do stien, osadenie kazetovej jednotky pre obývaciu izbu, osadenie konzol pod vonkajšie jednotky. Dokončenie po vymaľovaní a zateplení objektu. Príprava pre budúce klimatizácie GREE.


Byt, Martin

Príprava potrubí pre klimatizácie v procese hrubej stavby a následná montáž po vymaľovaní a dokončení strechy. Použité jednotku MITSUBISHI model DIAMOND pre obývaciu miestnosť a 3ks MSZ AP pre izby napojené na 1ks vonkajšiu jednotku MULTI SPLIT. Osadené čerpadla kondenzátu BLUEDIAMONT do inštalačnej šachty. Celkový chladiaci výkon 7,2kW.


Tenisová hala, Martin

Celoročné chladenie jednotkou MITSUBISHI model MSZ TP, ktorá chladí aj pri vonkajšej teplote -25°C a navyše má chladiaci faktor citeľného tepla  až 90%. Riadenie a monitorovanie je možné aj cez externý modul  alebo kontakty, ktoré môže zákazník ďalej spracovať cez BMS systém alebo relé. Inštalovaný výkon 3,5kW.


Nemocnica, Považská Bystrica

Výmena starej nefunkčnej klimatizácie v priestore CT oddelenia. Nová klimatizácia MITSUBISHI model DIAMONT, ktorá je vybavená funkciou FILTER PLASMA QUAD PLUS. Je to vlastne výkonný plazmoví generátor, ktorí ničí a zabíja vírusy, baktérie a plesne. Patentovaný ochranný povlak DUAL-BARRIER zabraňuje usádzaniu prachu a nečistôt na tele jednotky. Inštalovaný výkon 5,0kW


Kancelárie a výroba, Žilina

Klimatizácia a rekuperácia kancelárskych priestorov a výroby veľkoplošnej reklamy. Klimatizácia pomocou MULTI VRF systému GREE s kazetovými jednotkami v počte  8ks. Rekuperácia pomocou jednotiek VENUS v počte 2ks, jedna pre výrobu a druhá pre kancelárie. Inštalovaný výkon 32kW a 1400m3H vetranie.


Rekuperácia, Žilina

Rekuperácia a klimatizácia bytu v Žiline: Použité jednotky VENUS 150 m3h pre vetranie a GREE model AMBER 3,5kW pre chladenie.

Rekuperácia rodinného domu v Žiline: Použitá jednotka VENUS 150 m3/h pre vetranie.