GREE – VYRÁBA A VYVÍJA

Gree electric appliances, inc. je najväčším špecializovaný výrobca klimatizačných zariadení na svete. Globálne integruje vlastnú výrobu, výskum, vývoj, marketing a služby po celom svete.

obr_vr_tovarna

Gree electric appliances, inc. bola založená v roku 1991 a centrálu ma v meste Zhuhai v Číne. Vlastní 9 výrobných závodov: Čína – Zhuhai, Chongqiing, Hefei, Zhengzhou, Wuhan, Shijiazhuang a v Brazílií, Pakistane a Vietname.

Gree od roku 1995 vyrába aj svoje vlastné kompresory „LAMDA“ v závode Zhuhai Lamda Compressor Co. Ltd., ktoré používa pre viacero typov rezidenčných klimatizácií. Ročná kapacita je 5,000,000 kusov, vďaka veľkým investíciám a inováciám.


Ročná výrobná kapacita je 60,000,000 rezidenčných klimatizačných jednotiek (RAC) a 5,500,000 komerčných klimatizačných jednotiek (CAC). Gree zamestnáva viac ako 80 000 ludí, z toho viac ako 5 000 inžinierov pracuje v oddelení výskumu a vývoja v 300 laboratóriách, kde je Gree hrdým majiteľom viac ako 6 000 patentov.

300+ Laboratórií

labak

5000+ Inžinierov

l4

 

6000+ Patentov

g10_inverter

Vďaka tomu, že si Gree zvolilo viac ako 200,000,000 uživateľov, je Gree č.1. v objeme predajov na globálnom trhu od roku 2005.


DAIKIN & GREE

daikin_gee

V marci 2009 Daikin industries, Ltd. so sídlom v Osake Japonsko a Gree electric appliances, Inc. so sídlom Zhuhai Čína podpísali dohodu o zlúčení.

Je to prvý krát v histórií, keď sa špičkový výrobca klimatizácií (DAIKIN) rozhodol spolupracovať s Čínskym závodom (Gree) vo fáze vypracovania nového návrhu výrobku a vývoja, namiesto jednoduchého zavedenia Japonských technológií do závodu vyrábajúceho klimatizácie.

Vytvorili dve nové spoločnosti.:
– prvá spoločnosť Zhuhai Gree Daikin Device Co, Ltd. sa zaoberá vývojom a výrobou inverterových kompresorov a riadiacich dosiek
– druhá spoločnosť Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co, Ltd. produkuje rôzne vysokokvalitné súčiastky do klimatizácií za nízke ceny a krátke dodacie lehoty

Vďaka štandartizácií a spoločnej výrobe kompresorov a PCB – čo sú základné komponenty klimatizácií – náklady na výrobu zariadení v továrňach GREE a DAIKIN sú oveľa nižšie.

To dokazuje, že Daikin vysoko hodnotí kvalitu a spoľahlivosť produktov vyrobených spoločnosťou Gree.


CHARAKTERISTIKA ZNAČKY GREE

  • nízke výrobne náklady
  • kvalita a spoľahlivosť produktov
  • vlastný výskum a vývoj pri zavádzaní nových technológií
  • komplexnosť sortimentu
  • vynikajúce ceny

 

cube


TECHNOLÓGIE

Reputácia
Gree má skvelú reputáciu pre svoju kvalitu výrobkov a minimálnu poruchovosť. V Číne je Gree jedinou značkou klimatizácií – označenej ako „SVETOVÁ ZNAČKA“ a má udelenú tzn. „Generálnu správu kvality, kontroly, inšpekcia a karantény“.

Od iných výrobcov v Číne sa Gree odlišuje:
– vlastný výskum a vývoj
– ekologické a zdravotné požiadavky (spotreba energie, hlučnosť… )
– použité materiály a technológie (ohladuplné k životnému prostrediu)
– spolupráca so svetovou značkou DAIKIN

prvy_v_cine

Prvý v Číne
Gree ako ako prvý v Číne začali vyrábať GMV VRF systém s plynulým nadstavovaním výkonu, odstredivý chiller, tiež odstredivý chiller s magnetickými ložiskami a následne uviedli tieto zariadenia na európsky a americký trh.

 

tc25

Unikátne tepelné čerpadlo
Ako prvý na svete predstavili v roku 2005 VRF tepelné čerpadlo, ktoré ponuka perfektné riešenie pre vysoko účinné vykurovanie pri – 25°C. Technológia „Gree tropical (T3)“ umožňuje klimatizáciam pracovať aj pri teplotách 60°C.

 

kondenz

Patentovaná konštrukcia
Za technológiu „Drip-less humidifying“ boli Gree pridelené 4 národné patenty, pretože dokázali vyriešiť problém s kondenzačnou vodou a nízkou vlhkosťou vzduchu.

 

defrost

Inteligentné riešenie
Problém z namŕzaním výmenníkov vyriešili vlastnou technológiou „intelligent defrosting“, ktorou sa im podarilo znížiť straty pri vykurovaní o 75%.

 

natural-green-wallpaper-4

Ekologické chladivo
R290 je nové chladivo s nulovou hodnotou (GWP) potenciálneho globálneho otepľovania. Klimatizácie s R290 sú 100% šetrné k životnému prostrediu s vyššou energetickou účinnosťou.

R410A GWP=1890
R22 GWP=1700
R134a GWP=1300